Türkçe öğretim programı, öğrencilerin hayat boyu kullanabilecekleri dinleme/izleme, konuşma, okuma ve yazma becerileri üzerine inşa edilmiştir. Türkçe öğretim programı, öğrencilerin temel dil becerilerini kullanarak kendilerini geliştirmelerini, etkili iletişim kurmalarını, Türkçeyi severek okuma ve yazma alışkanlığı kazanmalarını hedeflemektedir. Özel Nadide Ortaokulu Türkçe Zümresi olarak bizim de temel hedefimiz tüm öğrencilerimize bu kazanımı en üst düzeyde kazandırmaktır. Öğrencilerimizin duygu, düşünce ve hayallerini yazılı olarak ifade edebilmesi Türkçe dersimizin temel amaçlarından biridir.

Canım Dedeciğim,
Okulumuzda “Ecdada Mektup” yarışmasının ilanını görünce babama, “ Kime mektup yazabiliriz?” diye sordum. O da “Senin mektup yazabileceğin kahraman gazi deden var. “ dedi ve bana destansı hayatını anlattı. Ben, senin daha bir yaşındayken yetim kalan kızın Penbe Hanım’ın torunuyum. 

Yıl 1915 Çanakkale Kızılağaç Köyü savaşı düşman taarruza geçmişti dört bir yandan saldırıyorlardı silah arkadaşlarım, kimi zaman üzerlerine yağan mermilerle, kimi zaman mayınlara, bombalara kurban gidiyorlardı ve teker teker şehit oluyorlardı. Düşman hala taarruzdaydı ve hala vahşice saldırıyorlardı ama bizim sayımız 40’a inmişti askerler görüyordum pes etti edecek.

Merhaba sevgili günlük!  13 aylık uzaktan eğitimden sonra ilk defa okula gittik. İlk gün sabah kalkınca çok enerjiktim, normalde sabahları erken kalkmayı hiç sevmem ama o günün heyecanı ile çok enerjik uyanmıştım.

Covid 19 denen bir virüs vardı ve bulaşıcı bir hastalık olduğu için hiç kimse dışarı çıkmıyordu. Virüs 2019 yılının sonlarında başlayıp 2020 yılında tam olarak yayılmaya başlamıştı ve 2020 yılının sonlarına doğru bu virüsün aşısı bulundu.

Merhaba, ben Serra 12 yaşındayım. Hepimiz biliyoruz ki başımızda CORONA denen bir bela var. O yüzden dışarı çıkamıyoruz, okula gidemiyoruz ve daha birçok şeyi yapamıyoruz.

Yine her zamanki gibi K12'ye girip ödevlerimi bakmak için açtım. Ödevlerime baktım sıra mesajlardaydı. Okuldan bir mesaj gelmişti. Hemen açtım. Konu kısmında  "Okulları açıyoruz" diye bir yazı yazıyordu.

Okula gitmeden önceki gün yani 21 Mart günü çok heyecanlı ve bir o kadar da stresliydim. Evet, heyecanlıydım çünkü aylar sonra okula gidecek arkadaşlarımla görüşebilecektim ve en iyisi de sınıfta ders işleyecektik. 

Uzun bir aradan sonra okula gitmek çok garipti benim için. Okula gideceğimizi öğrendiğimde sevinçten havalara uçtum. Okul zamanı geldi çattı. Sevinçle uyanıp elimi yüzümü yıkadım,

Geçen hafta dört gün okula gittik, yani, kulağa az geliyor ama az değil desem yalan olur çünkü bence de az. Garip bir deneyim oldu benim için, hiç bulunmadığım bir yerde gibi oldum başta,

Back to top

https://www.shelldownload.org/ fenomega.com https://www.havadis07.com https://www.gamerfrm.com/forum/forum-ko-cuce-37 www.lekekremim.com http://www.privshell.com