Nadide Anadolu Lisesi, 2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminde lisemizin 9. sınıfı için sınırlı sayıda kontenjan ayrılmıştır.

Nadide Anadolu Lisemizin kayıt süreci; kayıt başvurusunda bulunan öğrencilerimizin ön kayıt işlemleri gerçekleştirilir. Ön kayıt işlemi gerçekleştirilen öğrencimize Rehberlik Birimimizin "öğrenci mülakatı" görüşmesi için randevu verilmektedir.

Rehberlik Biriminin gerçekleştirdiği "öğrenci mülakatı" görüşmesinin ardından kesin kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir.

21.yüzyıl becerilerinden biri olan “sunum yapma” tekniğini tüm yıl İngilizce dersinde kullanarak öğrencilerimizin sunum öncesi yapılacak hazırlıkları öğrenmelerini ve sunum stresi ile başa çıkabilmelerini sağladık. Sene sonunda edindiğimiz kazanımları kullanarak “The Presentation Challenge” etkinliğini dersimizde uyguladık.

Özel Nadide Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Aslı Nisa TOSUNER "Kocaeli  İl Jandarma Komutanlığının" düzenlemiş olduğu "Çocuk Gözüyle Jandarma" konulu resim yarışmasında İl 1.si olmuştur. Ödülünü okul müdürümüz Gülşah ŞENGÜN ile birlikte Kocaeli İl Jandarma Komutanı "Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim KAPANCI'nın" taktimiyle aldılar.

Okulumuz 9.sınıf öğrencilerinden "Aslı Nisa TOSUNER" İl çapında yapılan "Huzuru Bekleyen Şehir Kudüs" konulu,yoğun katılımlı resim yarışmasında İl 2.si olmuştur.Öğrencimiz ödül olarak "drone" kazanmıştır. Öğrencimiz Aslı Nisa TOSUNER resminin konusunu şu şekilde açıkladı:

Özel Nadide Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizin kendilerine en uygun meslekleri seçmelerine destek olduğumuz Meslek Gözlem Deneyim Programı’nın ikincisini Nisan ara tatilinde gerçekleştirdik. İlgilendikleri ve merak ettikleri meslekleri gözlemleyen öğrencilerimiz birçok alanda edindikleri tecrübe ve bilgi birikimini arkadaşlarıyla paylaşmak üzere 29 Nisan 2022 Cuma günü bir araya geldi.

Nadide okulları dil eğitiminde İngilizceyi etkin olarak kullanmayı temel almıştır. Bu sebeple, öğrencilerimiz İngilizce derslerinde konuşmaya teşvik edilmekte, farklı etkinliklerle konuşmaya yönlendirilmekte ve tüm kademelerde Native Speaker eşliğinde Skills dersleri yapılarak öğrencilerimizin konuşma becerileri geliştirilmektedir.

Özel Nadide Anadolu Lisesi öğrencileriyle yapmış olduğumuz “Some Good News” adlı eTwinning projesinde bu ay İspanya ile buluşup, sohbet ettik. Öğrenciler birbirlerine kendi ülkeleriyle ilgili iyi haberler verdiler.

Talk a Minute a Mile yarışması öğrencinin kartta bulunan kelimeyi yasaklı kelimeleri kullanmadan İngilizce olarak anlattıkları bir oyundur. Talk a Minute a Mile, eğitici, kendini ifade etme becerisini yükseltici, kişiler arasındaki iletişimi, iletişimin kalitesini arttırıcı ve oynayanları eğlendirici özelliklere sahip olması bakımından Özel Nadide Anadolu Lisesi İngilizce zümresi tarafından her yıl düzenlenmektedir.

Özel Nadide Anadolu Lisesi öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları Ramazan ayı ile ilgili program Cuma günü gerçekleşti. Programın açılışı Zeynep TEKTAŞ’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ve İngilizce mealini Neslişah ELLİALTI’nın okumasıyla yapıldı. 9-A sınıfı öğrencileri Esmanur DÜZCAN, Merve TORUN, Elif Nur ŞENGÖZ, Aslı Nisa TOSUNER, Zehra Sena TAŞPINAR,

9.sınıflarımızla yürüttüğümüz eTwinning projemiz “Let’s Build Bridges” etkinliklerinden biri olan Mektup yazma etkinliği için İtalyan ekiple eşleştik. İlk mektubu yazmak bize düştü. Öğrencilerimiz önce kendilerini daha sonra da ülkemizi ve okullarını tanıttılar. Mektup yazmaya alışkın olmayan öğrencilerimiz mektup yazarken oldukça eğlendiler.

Back to top

https://www.shelldownload.org/ fenomega.com https://www.havadis07.com https://www.gamerfrm.com/forum/forum-ko-cuce-37 www.lekekremim.com http://www.privshell.com