Mikav Eğitim ve Kültür Merkezimiz bayanlara yönelik düzenlediği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin

Gez-Gör Kocaeli Gebze Kültür Turunu  16 Nisan günü gerçekleştirdi. Gebze ilçemizin tarihi güzelliklerini yakından görüp tanımak için kültür turumuza sabah saatlerinde eğitim merkezimizin önünden hareket ederek başladık. İlk durağımız Hereke’de bulunan Kaiser Wilhelm Köşkü oldu.

2.Abdulhamit Han’ın Alman İmparatoru 2.Wilhem için yaptırdığı köşkte Osmanlının misafirperverliğine ve Osmanlı son dönem el işçiliğinin mükemmel örneklerine şahit olduk. Gezimizde bir sonraki durağımız ise Çoban Mustafa Paşa Külliyesi oldu. Yavuz Sultan Selim zamanında Çoban Mustafa Paşa tarafından içerisinde cami, türbe, medrese, tekke, kütüphane, aşevi, imaret ve güneş saatinin bulunduğu külliye bizi tarihi değerlerimizle tekrar buluşturdu .Eğitime ve bilime bu denli değer veren ecdadımızın bizlere bıraktığı sanat ve muhteşem mimarisi ile  unutulmayacaklarımız arasında yerini aldı. Kültür turumuzun bir sonraki durağı Malkoçoğlu Mehmet Bey’in türbesi idi Gezimizin son durağı ise Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi oldu. Müzede ünlü ressamın eserlerinin örneklerini hayranlıkla inceledik. Gebze Kültür Gezimiz misafirlerimizin memnuniyeti ile amacına uygun bir şekilde tamamlanarak hafızalarımıza kazındı. Bu geziye katkısı ve emeği olan herkese teşekkürler.

1
2
5
6
7
8
9

Back to top

https://www.shelldownload.org/ fenomega.com https://www.havadis07.com https://www.gamerfrm.com/forum/forum-ko-cuce-37 www.lekekremim.com http://www.privshell.com